Patarimai renkantis stumdomų durų spintą

Skirtingai nuo įprastų korpusinių spintų su varstomomis durimis, kurios kaip ir spintos korpusas gaminamos iš laminuotų medžio drožlių plokščių, spintų su stumdomosiomis durimis konstrukcijoje reikėtų skirti dvi dalis - lentynų sistemą ir durų sistemą. Pagal pasirinktas medžiagas šių dalių gamybai galėsite spręsti apie konstrukcijos patikimumą. Labiausiai reikia atkreipti dėmesį į durų sistemų kokybę.

Ar verta įrengti modernią spintą?...
Pas Jus aukštis iki lubų 3,5m. Jeigu techniškai tokią spintą ir galima pagaminti, reikėtų įvertinti, ar bus patogu ja naudotis. Tokie aukšti paprastai būna senamiesčio butai. Tokiu atveju geriau kai spinta padalyta į du aukščius, t.y. padaryti antresoles. Kadangi tokiame aukštyje laikomi rečiau naudojami daiktai, geriau, kai jų nesimato, atidarius žemiau esančias duris.

Kaip papiginti spintą?...
Daugiausiai dėmesio reikia skirti durų kokybei. Stumdomųjų durų spintoms gaminti naudojamos plieninės ir aliuminio sistemos. Pirmųjų pranašumas yra kaina, antrųjų - kokybė. Durys susideda iš profilių sistemos, kurią sudaro profiliai ir rateliai, ir durų užpildo. Pagal ratelių kokybę galima spręsti apie sistemos kokybę. Deja, tie, kurie yra geresni - brangesni. Pigiausias stumdomųjų durų variantas - durys iš laminuotos MDP.

Nuo ko spintos "triukšmauja"?...
Durys važinėja rateliais, tad nuo jų kokybės priklauso, ar duris atidarysite su malonumu, kai jas reikia tik lengvai stumtelėti, ar prieš atidarydami spintą susirauksite, žinodami, kad vėl išgirsite girgždėjimą, cypimą ir pan. Bet jeigu iš pradžių tokių problemų nebuvo, reikia kviestis gamintojus, jie nustatys priežastis ir jas pašalins. Tai gali būti gamyklos brokas, į ratelio mechanizmą ar bėgelį patekę pašaliniai daiktai, išvažiavęs iš bėgio kreipiančiosios dalies durų ratelis. Pasitaiko, kad problemų atsiranda dėl netinkamo naudojimo, pvz., smūgio į duris stumdoma kėde. Pasekmės - sugadintas durų užpildas, iš bėgelio iššokusios durys ar net sulankstyti durų profiliai. Kai kada nemalonūs garsai stumiant duris atsiranda dėl nešvarumų tarp apatinio bėgio ir grindų. Dabar stumdomas duris vis dažniau tenka montuoti ant keraminių plytelių, parketo. Tai kieti paviršiai, todėl tarp bėgio ir grindų atsiradus nešvarumų stumiant duris pasigirsta nemalonūs traškesiai. Apatiniams bėgiams montuoti naudojamos lipnios juostos, kurios neleidžia bėgiui tiesiogiai liestis prie grindų. Šis montavimo būdas patogus ir tuo, kad negadinamos grindys ir išvengiama pavojaus sugadinti po grindimis esančias komunikacijas.

Stiklas spintoje. Ar tai saugu?...
Saugumo reikalavimai yra labai svarbūs, nes spintos dažniausiai stovi intensyvaus judėjimo vietose: prieškambariuose, vaikų kambariuose. Todėl visi veidrodžiai padengiami apsauginėmis plėvelėmis, kurios dūžio atveju neleistų veidrodžiui iškristi iš durų rėmo. Tokie pat reikalavimai galioja ir kitiems stikliniams užpildams. Šiuo metu populiarūs matiniai stiklai montuojami tik padengti matine plėvele, todėl bijoti dėl saugumo neverta.

Kur galima įrengti spintas?...
Kai kuriuose senesnės statybos butuose yra vadinamieji tamsūs kambariai. Dažnai koridoriai būna siauroki, spintai vietos nelieka ir šeimininkai nusprendžia padaryti drabužių spintą tamsiame kambaryje. Gerai suplanavus, galima turėti puikią drabužinę, kur galima sudėti ir rūbus, ir kitus reikalingus daiktus - dulkių siurblį, lyginimo lentą, džiovyklą ir kt. Ne visada reikalingos stumdomosios durys, nes paprastai jau būna varstomosios. Tai sumažina ir gaminio kainą. Vidutinio sudėtingumo drabužinės įranga su montavimo darbais kainuoja apie 700-1000 litų, o už aliuminio profilių duris, kurios tokiam atvejui labiausiai tinka, dar reikėtų sumokėti 500-600 litų.
Spintai įrengti galima panaudoti, jeigu yra, tamsų kambarį. Paprastai jis turi bendrą sieną su kitu kambariu. Galima padaryti tokią drabužinę: varstomos durys į tamsųjį kambarį iš koridoriaus panaikinamos, o iš miegamojo į jį išpjaunama anga stumdomoms durims. Didelis pranašumas tai, kad naudojantis tokia drabužine nereikia išeiti į koridorių.

Dėl garantijų...
Stumdomųjų durų rateliams gamintojai paprastai suteikia 5-10 metų garantijas. Ratelis -jautriausia sistemos dalis, kuriai tenka didžiausias krūvis. Daugiau niekas nesugenda, jeigu daiktas naudojamas pagal paskirtį.

Eksploatavimo taisyklės...
Specialių reikalavimų nėra. Stumdyti durų nedraudžiama, nes rateliai, tiesa, ne visi, yra apskaičiuoti 50-80 tūkstančių stumdymo ciklų. Aliuminio profilių durys pasižymi dideliu standumu, todėl jeigu į jas ir atsiremsite, nieko neatsitiks.

Kur dar galima pritaikyti stumdomas konstrukcijas?...
Aliuminio sistemos naudojamos ne vien spintoms ir drabužinėms. Dėl eksploatavimo patogumo (stumdomosioms durims nereikia papildomo ploto atidarymui bei galimų įvairių užpildų), lengvo montavimo šios sistemos naudojamos durims, pertvaroms tarp kambarių, pertvarinėms konstrukcijoms biuruose, kirpyklose, medicinos kabinetuose ir kt.